Dodaj do ulubionychPrzydatne linki »

 

 
Współpraca dla integracji-Partnerstwo dla Jawornika »
Na swoim »
Zostań swoim własnym szefem »
Diagnoza popytu i podaży zasobów pracy w powiecie myślenickim »
Akademia Przedsiębiorczości »
Punkt Konsultacyjny świadczy bezpłatne usługi informacyjne obejmujące zagadnienia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz programami i formami wsparcia MSP.
Zapraszamy w godzinach:
8.00 - 16:00


czytaj więcej »Własna firma krok po kroku

Otwórz własną firmę, podejmij ryzyko.
Formalności z tym związane nie są tak uciążliwe jak ci się wydaje.


Krok I - wybór rodzaju działalności
Przede wszystkim musimy wybrać dziedzinę, w której będziemy się realizować jako prywatny przedsiębiorca. Najlepiej robić jest to, co potrafi się najlepiej, w czym ma się doświadczenie, a więc działać zgodnie z wykształceniem lub zdobytą wcześniej praktyką.

Warto rozejrzeć się dookoła, sprawdzić, na jakie działania obecnie istnieje zapotrzebowanie, czy i jaka byłaby konkurencja w okolicy, jakie są potrzeby mieszkańców w zakresie np. handlu czy usług. Na podstawie naszych obserwacji należy przygotować biznesplan - czyli oszacować stałe wydatki, jakie będziemy ponosić w związku z prowadzeniem firmy. Będą to koszty np. wynajmu pomieszczenia, energii elektrycznej, gazu, telefonu, komputera, transportu, świadczeń na ZUS, wszelkiego typu podatków, a nawet koszty wywozu śmieci i innych nieczystości. Suma założonych przez nas wydatków plus przypuszczalny zysk pozwolą określić nam minimalne wpływy, przy których nasza przyszła firma wyjdzie "na swoje" (nie będzie stratna i przyniesie dochód). Jeśli są na to szanse, czeka nas krok drugi - przejście od słów do czynów.

Krok II - złożenie wniosku o wpis do ewidencji »
^ do góry ^