Dodaj do ulubionychPrzydatne linki »

 

 
Współpraca dla integracji-Partnerstwo dla Jawornika »
Na swoim »
Zostań swoim własnym szefem »
Diagnoza popytu i podaży zasobów pracy w powiecie myślenickim »
Akademia Przedsiębiorczości »
Punkt Konsultacyjny świadczy bezpłatne usługi informacyjne obejmujące zagadnienia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz programami i formami wsparcia MSP.
Zapraszamy w godzinach:
8.00 - 16:00


czytaj więcej »Własna firma krok po kroku

Otwórz własną firmę, podejmij ryzyko.
Formalności z tym związane nie są tak uciążliwe jak ci się wydaje.


Krok IV - firmowe konto w banku
Zgodnie z ustawą Prawa Działalności Gospodarczej z dnia 2 lipca 2004 (Dz. U. Nr 173, poz. 1807) nakłada się na przedsiębiorców obowiązek posiadania rachunku bankowego. Do prowadzenia operacji biznesowych firmy nie przyda się nam nasze prywatne konto. Musimy założyć konto firmowe nawet wówczas, gdy nasze przedsiębiorstwo nie będzie obracało dużymi pieniędzmi. Musimy to zrobić, ponieważ takie instytucje jak ZUS czy Urząd Skarbowy będą od nas wymagały dokonywania przelewów.

W takim wypadku zabieramy ze sobą dowód osobisty, ksero wpisu do ewidencji i oryginał do ewentualnego wglądu, ksero dokumentu nadania numeru REGON jak i świeżo wyrobioną pieczątkę i udajemy się do wcześniej wybranego przez nas banku.

Wybór banku zależy oczywiście od nas. Dobrze jest jednak sprawdzić, który z nich ma dla nas - młodych przedsiębiorców najkorzystniejszą ofertę. Pod tym określeniem należy rozumieć oprocentowanie depozytów, koszty ewentualnych kredytów, wysokość opłaty za prowadzenie rachunku, wielkość prowizji za dokonywanie operacji przelewów.

Na miejscu w banku wypełniamy: wniosek o założenie konta, karty ze wzorem podpisu, wniosek o wyrobienie karty lub czeków. Przeciętny czas uregulowania wszelkich formalności nie trwa dłużej niż kilka dni. Uwaga! O założeniu konta MUSIMY poinformować Urząd Skarbowy.

Krok V - wybór formy rozliczania się z fiskusem »
^ do góry ^